W sobotę 14.05 na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie odbędzie się IX turniej Polskiej Ligi Rugby7. Zmierzy się w nim sześć drużyn z całej Polski. Oprócz gospodarzy – Rugby Club Częstochowa, na turnieju wystąpią jeszcze – Tytan Gniezno, Rugby Wrocław, RK Unisław, Rugby Biesal i Alfa Bydgoszcz.
Częstochowianie wystąpili dotychczas w dwóch turniejach w tym sezonie. Jesienią we Wrocławiu zajęli 5. miejsce na 8 startujących drużyn, a wiosną w Mińsku Mazowieckim uplasowali się na 4. pozycji na 7 ekip. Rezultaty te sprawiły, że RCC zajmuje aktualnie 11. miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu. Dobry wynik osiągnięty w Częstochowie powinien sprawić, że nasza drużyna wskoczy do czołowej ósemki. Pozycja ta premiować będzie RCC do udziału w turnieju o Puchar Polski, który odbędzie się 18 czerwca w Gnieźnie.
Powyższe zadanie nie będzie łatwe, gdyż drużyny które pojawią się w sobotę w Częstochowie zajmują miejsca w pierwszej szóstce cyklu. Mimo to wierzymy, że stać nas na sprawienie niespodzianki. Zwłaszcza niesieni dopingiem z trybun. Dlatego zachęcamy do przybycia na Miejski Stadion Lekkoatletyczny i wsparcia nas w walce – podsumował grający trener RC Częstochowa, Michał Krzypkowski.
Turniej jest dofinansowany z środków budżetu Gminy Miasta Częstochowa w ramach zadania pt.: “Organizacja i udział w zawodach sportowych na wysokim poziomie współzawodnictwa – Polska Liga Rugby7”.
Turniej został objęty patronatem medialnym m. in. przez Radio Fiat oraz portal czestochowskie24.pl

źródło: materiały organizatora

Skip to content