Jest 16 zwycięstwo Exact Systems Norwida! Tym razem w Świdniku

Duże brawa dla siatkarzy Exact Systems Norwid. W sobotę wygrali w Świdniku z Polski Cukier Avią i wzbogacili się o 3 punkty i 16 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze.
W obecnym sezonie Tauron 1 Ligi siatkarze Exact Systyems Norwida grają lepiej niż oczekiwali od nich trenerzy i kibice. Drużyna wygrywa mecz za meczem, a siatkarze żałują, że do hal nie mogą wchodzić kibice.
W sobotę częstochowianie zdobyli ważne 3 punkty w Świdniku, gdzie pokonali zgodnie z przewidywaniami Polski Cukier Avię. Gospodarze tylko w pierwszym secie pokusili się o dobrą grę i zwycięstwo. W trzech kolejnych partia górą byli częstochowianie, którzy wygrali mecz 3:1.
Siatkarze trenowani przez Piotra Lebiodę wygrali 16 z 22 rozegranych meczów i zajmują 4. miejsce w Tauron 1 Lidze. Mają na koncie 44 punkty. Celem częstochowskiej drużyny będzie utrzymanie miejsca w czołowej czwórce przed play-off. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostało 6 kolejek.
– Po zupełnie nieudanym pierwszym secie wróciliśmy do swojej gry – komentuje członek zarządu Exact Systems Norwid Lesław Walaszczyk. – Mamy kolejne zwycięstwo za trzy punkty i z tego bardzo się cieszymy.

Polski Cukier Avia Świdnik – Exact Systems Norwid Częstochowa 1:3 (25:13, 24:26, 18:25, 22:25)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Mucha, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść, Franczak, Cieślik.