fot. wlokniarz.com

Jonas Jeppesen to zawodnik, który jeszcze niedawno nie był znany szerszej żużlowej publiczności w Polsce. Wszystko zmieniło się kiedy młody, duński talent w zeszłym sezonie pojechał niesamowity mecz z ekipą z Torunia. Startując jako rezerwowy, Jeppesen pojechał w 5 z 6 ostatnich biegów zdobywając w nich komplet punktów. Po takim występie i w obliczu nowego przepisu o zawodniku U-24 wiadomo było, że po Duńczyka może ustawić się kolejka chętnych. Okazało się, że pierwszy w tej kolejce stanął Michał Świącik i Jeppesen będzie w przyszłym sezonie reprezentował barwy Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Ostatni sezon Jonas Jeppesen spędził w pierwszoligowej Ostrovii Ostrów. Notował całkiem przyzwoite występy, wystartował w sześciu pojedynkach i osiągnął średnią biegopunktową rzędu 1,944. Udane starty w ostatnim sezonie zaliczał również w szwedzkiej Elitserien, gdzie reprezentował barwy Indianerny Kumla.

– W ostatnich sezonach często zdarzało się, że zarzucano Włókniarzowi dosyć sporą średnią wiekową. Przyszedł czas, aby to się zmieniło. Dodatkową motywacją do inwestowania w młodszych zawodników jest przepis o zawodniku do 24 lat lat. Jonas Jeppesen idealnie wpisuję się w naszą wizję drużyny i jestem pewny, że stać go na świetne występy w PGE Ekstralidze. Udowadniał zarówno w 1 lidze jak i w Szwecji, że drzemie w nim wielki potencjał. Nie ukrywam, że rekomendowali go nam też inni zawodnicy m.in. Fredrik Lindgren i Jason Doyle. Jestem bardzo zadowolony z przeprowadzonych transferów, ale nie będziemy nikomu wieszać już teraz medali na szyjach. Sezon jest długi i wiele może się wydarzyć, ale mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy dostarczą nam wielu pozytywnych emocji – mówił prezes Eltrox Włókniarza Michał Świącik

W 2021 roku w barwach Eltrox Włókniarza Częstochowa Jonas Jeppesen zadebiutuje w rozgrywkach najsilniejszej ligi świata. Skład Włókniarza w nadchodzącym sezonie będą tworzyć: Leon Madsen, Fredrik Lindgren, Kacper Woryna, Bartosz Smektała, Jonas Jeppen oraz juniorzy: Jakub Miśkowiak, Mateusz Świdnicki i Bartłomiej Kowalski.

Skip to content