Juniorzy AZS-u z awansem do półfinałów mistrzostw Polski!

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa z kompletem zwycięstw wygrali turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej, uzyskując tym samym awans do najlepszej „szesnastki” w kraju.

Biało-zieloni turniejowe zmagania rozpoczęli w sobotę od starcia z brązowym medalistą poprzedniego sezonu – Treflem Gdańsk. Częstochowianie po bardzo dobrym spotkaniu triumfowali 3:0, robiąc ważny krok w kierunku awansu. Drużyna AZS-u swoją wysoką formę potwierdziła także w kolejnych dniach. W niedzielę bez straty seta pokonała MKS Bzurę Ozorków, a dzień później w derbowym meczu w takim samym stosunku wygrała z Hemarpol Norwidem. Biało-zieloni turniej w dalekiej Białej Podlaskiej zakończyli pewnym zwycięstwem nad gospodarzami.

– Cieszymy się z awansu i ze zwycięstwa w turnieju ćwierćfinałowym. Jadąc do Białej Podlaskiej naszym celem było wygranie wszystkich spotkań i to nam się udało, nie tracąc przy tym żadnego seta – mówi kapitan AZS-u Jędrzej Bąkiewicz.

Teraz częstochowianie czekają na losowanie grup półfinałowych. Walka o awans do najlepszej „ósemki” odbędzie się natomiast w dniach 26-28 marca.

Wyniki:
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:23, 25:22)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : MKS Bzura Ozorków 3:0 (25:10, 25:17, 25:13)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : Hemarpol Norwid Częstochowa 3:0 (25:16, 25:13, 25:19)
Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa : UKS „Serbinów” Biała Podlaska 3:0 (25:17, 26:24, 25:20)