Kolejna pewna wygrana Rakowa

gks 2 rakow

W piątym meczu kontrolnym przed rundą wiosenną, piłkarze częstochowskiego Rakowa odnieśli czwarte zwycięstwo. W Gutowie Małym, gdzie przebywają na zgrupowaniu od początku tego tygodnia pewnie pokonali drugą drużynę GKS-u Bełchatów 3:0. Wynik meczu w 19, minucie otworzył Joshua Balogun dobijając odbitą od słupka piłkę.

Kolejne bramki czerwono-niebiescy dołożyli już po przerwie. W 54. minucie prowadzenie podwyższył Przemysław Mońka nie dając szans bramkarzowi rywali po strzale w długi róg. 10 minut później było już 3:0. Eryk Krupa dośrodkował z lewej strony boiska do Artura Pląskowskiego, który strzałem głową ustalił wynik spotkania. Podczas zgrupowania w Gutowie Raków rozegra jeszcze jeden mecz testowy, w środę (11.02, godz. 11.00) przeciwko Lechii Tomaszów Mazowiecki.

Raków Częstochowa – GKS II Bełchatów 3:0 (1:0)

1-0 J. Balogun ’19

2-0 P. Mońka ’54

3-0 A. Pląskowski ’65