Mistrzowie jesieni! Zagłębie – Raków 1:2

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z KGM Zagłębiem Lubin w ostatnim meczu rundy jesiennej tego sezonu! Bramki dla Medalików zdobyli Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas.
Trener Marek Papszun na ostatni ligowy mecz w 2022 roku zdecydował się niemal na taką samą jedenastkę jak w środowym meczu z Pogonią Szczecin. W składzie doszło tylko do dwóch zmian. Do bramki wrócił Vladan Kovačević, a od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Nowak.
Zespół Medalików od początku ruszył do ataku. Już w 3. minucie trafił do siatki Jasmina Buricia, ale sędzia nie uznał bramki Vladyslava Kochergina. Chwilę później po wrzutce Frana Tudora obok słupka głową uderzał Giannis Papanikolaou. W następnej akcji Burić wybronił strzał Deiana Sorescu. Rumun miał wielką ochotę na zdobycie bramki tego wieczoru, co zrobił w 18. minucie po kapitalnym rajdzie i precyzyjnym uderzeniu lewą nogą. Częstochowianie nie zwalniali tempa i w 28. minucie prowadzili już 2:0. Na listę strzelców wpisał Stratos Svarnas, który świetnie odnalazł się w polu karnym rywala po rzucie wolnym, który dobrze egzekwował Ivi Lopez. Swoich szans strzałami z dystansu jeszcze przed przerwą próbowali Vladyslav Kochergin oraz Bartosz Nowak. Więcej bramek jednak już nie oglądaliśmy, a nasza drużyna do szatni schodziła z dwubramkowym prowadzeniem.
W przerwie spotkania trener Marek Papszun zdecydował się na jedną zmianę. Na boisku pojawił się Andrzej Niewulis, dla którego był to pierwszy występ od finału Fortuna Pucharu Polski. Gospodarze na początku drugiej części spotkania próbowali zniwelować straty. W 53. minucie groźny strzał oddał Tomasz Pieńko, ale świetnie interweniował Vladan Kovačević. “Kova” ponownie wybronił Rakó w 66. minucie, kiedy uderzał Sasa Zivec. W odpowiedzi przed dogodną sytuacją stanął Ivi Lopez, ale strzał Hiszpana zatrzymał Jasmin Burić. Na 2 minuty przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę dla Zagłębia z rzutu karnego zdobył Kacper Chodyna. Wynik nie uległ już zmianie, a Czerwono-Niebiescy mogli cieszyć się z 9. wygranej z rzędu.
Mecz z Zagłębiem był ostatnim meczem o punkty w 2022 roku. Raków z dorobkiem XX punktów zimową przerwę spędzi na fotelu lidera PKO BP Ekstraklasy.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:2 (0:2)
Bramki: Chodyna 88′ – Sorescu 18′, Svarnas 28′

Raków: Kovačević – Tudor, Arsenić (46. Niewulis), Svarnas, Papanikolaou (71. Lederman), Kochergin, Sorescu (81. Długosz), Kun, Ivi (71. Wdowiak), Nowak (60. Berggren), Piasecki

Zagłębie: Burić – Kopacz, Jach (88. Giorbelidze), Ławniczak, Gaprindashvili (63. Zivec), Starzyński, Pieńko (63. Adamski), Chodyna, Bohar, Bartolewski, Łakomy

Żółte kartki: Łakomy, Giorbelidze