fot. ksnorwidczestochowa.pl

Norwid Częstochowa z początkiem sierpnia przygotował dla swoich kibiców niespodziankę. Klub odświeżył herb i zaprezentował jego nowy wygląd. Nowy emblemat nawiązuje do bogatej i wartej podkreślenia historii klubu. Dziewiątka w centrum herbu nawiązuje do IX LO im. Cypriana Kamila Norwida, które ściśle łączy się z klubem.

IX LO od wielu lat kształci i wychowuje nowe pokolenia siatkarzy, którzy później reprezentują najmocniejsze kluby oraz barwy naszego kraju. Nowy emblemat zaprojektowany został przez Marka Osuchowskiego, który od października 2019 roku pełni funkcję koordynatora biura prasowego oraz mediów społecznościowych w Norwidzie.

– Filozofia szkolenia w Norwidzie polega na ciągłości. Ściągamy młodych, zdolnych chłopaków do Częstochowy, gdzie się uczą, szkolą, ale też zżywają z miastem. Ci najlepsi od razu po szkole przechodzą do dorosłej drużyny i ogrywają się w I lidze. Poza tym, mają możliwość kształcić się w częstochowskich uczelniach. Dlatego tak ważne dla nas jest nawiązywanie do naszej symbiozy z IX LO i chcieliśmy to też pokazać na nowym, nowoczesnym herbie – mówił dyrektor sportowy Norwida, Radosław Panas.

Proces rebrandingu rozpoczął się 3 sierpnia i obejmie wszystkie elementy graficzne. W pierwszej kolejności nowy herb pojawi się na koszulkach meczowych, materiałach poligraficznych, kanałach mediów społecznościowych oraz stronie www.

Skip to content