Norwid rozpoczyna play-offy!

fot. ksnorwidczestochowa.pl

Exact Systems Norwid rozpoczyna rundę play-off. Po solidnej grze w rundzie zasadniczej zakończonej na 4. miejscu w Tauron 1. lidze przyszła pora na decydujące rozstrzygnięcia. Częstochowianie w ćwierćfinałowym pojedynku zmierzą się z Gwardią Wrocław, która zakończyła sezon o jedną pozycję niżej. Rywalizacja będzie toczyć się do dwóch zwycięstw, a dzięki lepszemu dorobkowi w rundzie zasadniczej pierwszy mecz siatkarze zagrają w Częstochowie. Premierowe starcie tego pojedynku już dzisiaj o godz. 18:00.

– Runda zasadnicza w wykonaniu naszego zespołu była bardzo udana, a w kontekście przedsezonowych planów to 4. miejsce można uznać za niespodziankę i sukces. Planem była pierwsza ósemka i to zostało już zrealizowane. Nie ukrywamy, że rywal jest w naszym zasięgu i na pewno bardzo chcielibyśmy awansować do czwórki i walczyć o medale. To byłby zresztą najlepszy wynik w historii klubu – mówił dyrektor sportowy Exact Systems Norwida Radosław Panas.

Pomimo gorszego miejsca w tabeli, w bezpośrednich pojedynkach w rundzie zasadniczej, lepsi okazali się siatkarze Gwardii, którzy dwukrotnie górowali nad częstochowianami. Warto jednak zaznaczyć, że w obydwu tych meczach Norwid nie grał w pełnym składzie. Drugi mecz ćwierćfinałowej rywalizacji odbędzie się we Wrocławiu w najbliższą niedzielę, a ewentualna trzecia batalia w czwartek w naszym mieście.

Nowszy Post