DSCF7065

Podpisano dziś list intencyjny między AZS Częstochowa a Krajową Spółką Cukrową SA “Polski Cukier”. Jego wynikiem będzie najprawdopodobniej umowa sponsorska między klubem a inwestorem, który nie pierwszy raz bierze pod opiekę sportowców. Siatkarska Muszynianka, toruński klub koszykarski, klub piłki ręcznej w Malborku, również żużel – oto drużyny już teraz sponsorowane przez “Polski Cukier”. Maciej Domański, dyrektor Biura Promocji KSC, powiedział pół żartem, pół serio, że spółka chce mieć pieczę – dla równowagi wobec Muszynianki – nad męskimi siatkarzami. Dodał także: [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/azs-1.mp3]

“Polski Cukier” nie może podpisywać wieloletnich umów sponsorskich, ponieważ właścicielem 80 proc. udziałów KSC jest Skarb Państwa i każdego roku plany spółki są akceptowane przez radę nadzorczą. Jednocześnie, przez usta Macieja Domańskiego, “Polski Cukier” długą współpracę w formie corocznie odnawianych kontraktów deklaruje.

“Mogę dodać, że już mamy w zanadrzu kolejnego sponsora, który mógłby być drugim członem w nazwie drużyny, oczywiście pod warunkiem, że ten pierwszy człon zajmie firma ‘Polski Cukier'” – zapowiedział dyrektor sportowy AZS, Ryszard Bosek.

Krajowa Spółka Cukrowa SA powstała w 2002 roku i jest największym w Polsce oraz siódmym, co do wielkości, producentem cukru w Europie. Pod względem przychodów ze sprzedaży i kapitału firma mieści się w pierwszej setce największych firm w Polsce. Udział spółki w krajowym rynku wynosi blisko 40 proc.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content