O pierwsze punkty w II lidze!

W najbliższą sobotę (06.10) drugoligowi siatkarze Eco-Team AZS-u 2020 Częstochowa w hali Politechnik podejmować będą PGE Skrę II Bełchatów. Początek meczu o godzinie 17.00.

Sezon 2018/2019 dla AZS-u 2020 jest premierowym w rozgrywkach siatkarskiej II ligi. Drużyna, o której sile stanowią juniorzy ma ogrywać się na tym szczeblu ligowym i zbierać cenne doświadczenie, które ma zaprocentować w rozgrywkach młodzieżowych. – Celem na ten sezon jest na pewno wyjście na każdy mecz i pokazanie charakteru. To jest coś, czego chcemy nauczyć tych chłopaków. Chcemy to z nich wydobyć, żeby wychodząc na boisko dawali się maksa. W każdym spotkaniu będziemy chcieli pokazać swoją wartość, a boisko zweryfikuje jaki będzie wynik – mówi prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” Wojciech Pudo.

Inauguracyjne spotkanie II ligi nie potoczyło się po myśli częstochowskiej drużyny. AZS 2020 przegrał w Spale z SMS-em 0:3. Porażki w takim samym rozmiarze poniósł sobotni rywal drużyny Wojciecha Pudo – PGE Skra II Bełchatów, która musiała uznać wyższość Czarnych Rząśnia.

Dla starszych kibiców siatkówki w naszym mieście mecze AZS-u 2020 w bieżącym sezonie może być sentymentalnym powrotem do hali Politechnik, w której już kilkadziesiąt lat temu grali Akademicy. Teraz w tym obiekcie swoje mecze w II lidze będą rozgrywać młodzi siatkarze AZS-u 2020 – Chcemy nawiązać do tradycji, chcemy pokazać, że młodzież siatkarska w Częstochowie, czy lokalna czy przyjezdna, ale grająca pod szyldem AZS, w tym przypadku AZS 2020 potrafi grać w siatkówkę, będzie walczyć i pokazywać się jak najlepiej – komentuje wybór hali Wojciech Pudo.

Pierwszy gwizdek sobotniego spotkania 2. kolejki II ligi zabrzmi o godzinie 17.00. Wstęp na mecz jest bezpłatny.

info: AZS 2020