Pewne zwycięstwo! Raków – Śląsk 4:1

Raków Częstochowa wygrał ze Śląskiem Wrocław 4:1 w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy! Bramki dla Medalików zdobywali Vladyslav Kochergin, Bartosz Nowak oraz dwukrotnie Ivi Lopez.
Od początku spotkania gospodarze odważnie atakowali bramkę rywali. W 15. minucie po świetnym podaniu od Kochergina przed szansą stanął Nowak, ale górą w pojedynku sam na sam okazał się Leszczyński. W 36 minucie to Nowak idealnie dograł piłkę do Kochergina i ukraiński pomocnik pewnym strzałem pokonał bramkarza Śląska, dając prowadzenie Medalikom.
Druga połowa rozpoczęła sie jeszcze lepiej dla naszego zespołu. W 48. minucie Ivi świetnie odnalazł się w polu karnym i w sytuacji sam na sam pokonał Leszczyńskiego. W 55. minucie dośrodkowanie Jeana Carlosa strzałem głową wykończył Bartosz Nowak i było 3:0. Koncert Medalików trwał dalej. W 62. minucie Kochergin zagrał precyzyjnie do Iviego, a ten znów trafił do siatki. W 68. minucie kontrę wyprowadził John Yeboah i w sytuacji sam na sam pokonał Vladana Kovacevicia. Więcej goli w tym spotkaniu juz nie padło i Raków dopisał cenne trzy punkty do ligowego dorobku.
Szansa na kolejne punkty w PKO BP Ekstraklasie nasza drużyna będzie miała w sobotę, 18 marca. Przy Limanowskiego 83 zagramy wtedy z Cracovią. Bilety na to spotkanie są już dostępne!

Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław 4:1 (1:0)
Bramki: Kochergin 36, Ivi 48, 62, Nowak 55 – Yeboah 68

Raków: Kovačević – Svarnas, Arsenić, Rundić, Kochergin (78. Berggren), Lederman, Carlos (81. Racovitan), Tudor, Nowak (78. Wdowiak), Ivi (81. Musiolik), Gutkovskis (65. Cebula)

Śląsk: Leszczyński – Gretarsson, Stawny, Verdasca, Konczkowski (89. Gersternstein), Bejger, Rzuchowski, Łyszczarz (56. Garcia), Leiva, Jastrzembski (56. Yeboah), Exposito