Pewne zwycięstwo Rakowa nad Zniczem Pruszków

Podopieczni trenera Marka Papszuna pokonali 5:0 Znicz Pruszków w czwartym meczu kontrolnym przed nadchodzącym sezonem. Po dwie bramki zdobyli Maciej Domański i Sebastian Musiolik, a jedno trafienie dołożył Piotr Malinowski.

Od pierwszej minuty w wyjściowej jedenastce Rakowa zagrał m.in. Felicio Brown Forbes, który przed kilkoma dniami podpisał umowę z częstochowskim klubem. Raków od pierwszych minut narzucił rywalowi swój styl gry i stwarzał sobie kolejne groźne sytuacje. W 9. minucie pierwszy raz groźnie bramce Znicza zagroził Maciej Domański, dochodząc do strzału po akcji Apolinarskiego z Brown Forbsem. Kilka minut później to właśnie “Doman” otworzył wynik tego meczu, pewnie uderzając z rzutu karnego. W 30. minucie było już 2:0. Piotr Malinowski zakończył swoją indywidualną akcję strzałem przy słupku, nie dając szans golkiperowi Znicza. Swojej bramki szukał też Igor Sapała, ale po jego uderzeniu futbolówka odbiła się od poprzeczki. W ostatniej akcji pierwszej połowy Domański podwyższył prowadzenie “Czerwono-Niebieskich”. Pomocnik wykorzystał podanie Jakuba Apolinarskiego i umieścił piłkę w siatce. Chwilę potem sędzia odesłał obie drużyny na przerwę.

Po wznowieniu gry napór częstochowskiego klubu nie zmalał. W 54. minucie arbiter podyktował drugą “jedenastkę” dla Rakowa. Tym razem stały fragment gry na gola zamienił Sebastian Musiolik. Nasz napastnik drugi raz wpisał się na listę strzelców w 66. minucie gry. Po dobrze rozegranym rzucie rożnym, “Musiol” strzałem głową skierował piłkę do bramki. 23-latek był w środę w dużym gazie i wykazywał się aktywnością w ofensywie Rakowa. W jednej z sytuacji strzelał też z dystansu, próbując skompletować hat-trick. Bramkarza drużyny z Pruszkowa chciał zaskoczyć też Bryan Nouvier, oddając kąśliwe uderzenie z boku boiska. Piłkarze Rakowa do ostatnich minut środowego meczu kontrolnego atakowali, szukając podwyższenia rezultatu. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:0. Dla “Czerwono-Niebieskich” była to trzecia wygrana w letnim okresie przygotowawczym.

Podopieczni trenera Marka Papszuna w sobotę, 6 lipca, zmierzą się w Warszawie z Wisłą Płock. Początek tego starcia zaplanowano na godzinę 11:00.

Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 5:0 (3:0)

1:0 – Maciej Domański (16., rz. karny)
2:0 – Piotr Malinowski (30.)
3:0 – Maciej Domański (45.)
4:0 – Sebastian Musiolik (54., rz. karny)
5:0 – Sebastian Musiolik (66.)

Raków (I połowa): Szumski – Szymonowicz, Azemović, Piątkowski, Malinowski, Schwarz, Sapała, Apolinarski, Domański, Szczepański, Brown Forbes

Raków (II połowa): Szumski – Kasperkiewicz, Azemović (74. Piątkowski), Szymonowicz (60. Petrasek), zawodnik testowany (78. Pavlas), Luković, Babenko, Kun, Nouvier, Musiolik, Lewicki

źródło: rksrakow.pl