Pierwszy w sezonie mecz rugbistów

W najbliższą niedzielę na stadionie przy ul. Limanowskiego po raz pierwszy w tym roku zagrają częstochowscy rugbiści. Na inaugurację sezonu na pojedynek z Rugby Club Częstochowa przyjedzie drużyna Watahy Zielona Góra.
To pierwszy pełny sezon w rozgrywkach klasycznego rugby po dłuższej przerwie. Przez kilka ostatnich lat częstochowianie uczestniczyli tylko w rozgrywkach w olimpijskiej, siedmioosobowej odmiany tej dyscypliny. W najbardziej popularnej, piętnastoosobowej odmianie gry, RCC uczestniczył już jesienią, jednak wówczas – ze względu na zmiany organizacyjne w rozgrywkach (przejście z systemu jesień-wiosna na wiosna-jesień) – rozgrywki były dość okrojone.
Częstochowianie rywalizują w grupie południowej II ligi, w której w pierwszym meczu rozegranym na początku kwietnia w Rudzie Śląskiej ulegli gospodarzom, będącym jednym z faworytów do awansu do I ligi. Teraz, przed własną publicznością, zmierzą się z Watahą Zielona Góra. Zielonogórzanie na początku rozgrywek pokazali dobrą formę, zwyciężając najpierw rzutem na taśmę jednym punktem w Lubinie, a później tocząc zacięty bój z ekipą z Rudy Śląskiej, który przegrali zaledwie w stosunku 17:22. To oznacza, że nasz zespół czeka w tym spotkaniu trudne zadanie i należy się spodziewać zaciętego spotkania, w którym o zwycięstwie może decydować pojedyncza akcja. Jak pokazuje historia dotychczasowych meczów rozgrywanych między tymi drużynami, trudno wskazać faworyta. W czterech spotkaniach dwukrotnie górą byli częstochowianie, a dwukrotnie rywale z woj. lubuskiego.
Początek niedzielnego spotkania w niedzielę 30 kwietnia o godzinie 15.00 na bocznym boisku Miejskiego Stadionu “Raków” przy ul. Limanowskiego.

źródło: materiały prasowe

Skip to content