Powalczyć o bonus – Eko-Dir Włókniarz Częstochowa vs. Stal BETAD Leasing Rzeszów

Wlokniarz_3

Włókniarz i Stal to jedyne drużyny, które nie mają objechane jeszcze 13. spotkań w NICE PLŻ. Już jutro ta sytuacja się zmieni i spoglądając w tabelę będzie można bardziej realnie ocenić szanse różnych zespołów. Biało-zieloni bardzo niewiele tracą do czołówki i ewentualna wygrana za 3 pkt może spowodować awans nawet na 2. miejsce.

Lwy czeka jednak niełatwe zadanie. W tym momencie ciągle Żurawie mają o punkt więcej i z cała pewnością nie złożyli broni w walce o awans. Ważnym aspektem jutrzejszego meczu będzie częstochowski tor, na którym żadna ekipa gości nie zdołała, w tym sezonie, wygrać. Z drugiej strony Włókniarz prawdopodobnie będzie osłabiony brakiem swojego lidera – Daniela Jeleniewskiego, za którego będzie mógł jednak stosować ewentualne ZZ.

W pierwszej parze obok Jeleniewskiego możemy zobaczyć Rafała Trojanowskiego. Jest to spowodowane ostatnimi słabymi występami Artura Czaji. Trojanowski w tym sezonie, mówiąc delikatnie, nie zachwyca. Natomiast biorąc pod uwagę polski skład, w tym momencie ciężko znaleźć lepszą alternatywę. W obwodzie pozostaje też zapomniany ostatnio Tomas H. Jonasson, który ciągle ma szanse na występ, bo przecież sztab szkoleniowy lwów może jeszcze dokonać zmian.

Pod numerami 11 i 12 zobaczymy Nicolaia Klindta i Jacoba Thorssella. Duńsko-szwedzka para, ostatnimi czasy, wywalczyła sobie pewne miejsce w składzie. Klindt w dwóch ostatnich meczach przy Olsztyńskiej był bohaterem, w spotkaniu z Orłem zagwarantował Włókniarzowi zwycięstwo w ostatnim biegu. W Częstochowie takich rzeczy się nie zapomina. Thorssell jest jeszcze młody i potrzebuje dużo objeżdżenia i stabilizacji. Wiele z jego starów pokazuje, że drzemie w nim niesamowity potencjał.

Obsadę seniorską dopełnia Sebastian Ułamek. Parę juniorską tworzyć będą niezmiennie Hubert Łęgowik i Oskar Polis. Bardzo możliwe, że to znów od ich występu będzie zależał los biało-zielonych w tym spotkaniu. Nasi młodzieżowcy prezentują się ostatnio znakomicie i wyrastają na cichych bohaterów Włókniarza.

Pozostaje mieć nadzieję, że planów organizatorów znowu nie pokrzyżuje pogoda. Prognozy nie są zbyt optymistyczne, ale na razie nie ma żadnych informacji o zagrożeniu meczu.

Relacja z meczu w Radiu FIAT od godz. 16:45

KKo

Składy awizowane:
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:
9. Daniel Jeleniewski
10. Rafał Trojanowski
11. Nicolai Klindt
12. Jacob Thorssell
13. Sebastian Ułamek
14. Oskar Polis
15. –

Stal Betad Leasing Rzeszów:
1. Karol Baran
2. Nicklas Porsing
3. Maciej Kuciapa
4. Jozsef Tabaka
5. Dawid Lampart
6. Mateusz Rząsa
7. –

Skip to content