Raków Częstochowa rozpoczyna okres przygotowawczy

fot. rakow.com

Raków Częstochowa budzi się z bardzo krótkiego snu zimowego. Piłkarze i sztab po przerwie świąteczno-noworocznej i chwilowym odpoczynku rozpoczynają przygotowania do kolejnej rundy. Plan okresu przygotowawczego przybliża rzecznik prasowy czerwono-niebieskich Daria Wollenberg:

– Z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 powrót do treningów został poprzedzony testami, które pozwolą sprawdzić, czy wszyscy wracający z urlopów są zdrowi i mogą przystąpić do zajęć z pozostałymi członkami drużyny. Pierwszy trening podopiecznych trenera Marka Papszuna odbył się 6 stycznia. Dzień później drużyna przeszła szczegółowe badania, a także testy szybkościowe oraz wydolnościowe. Od 10 stycznia drużyna wyjeżdża na obóz do Turcji, na którym zagra trzy sparingi z: Zorią Ługańsk (12.01), FK Mariupolem (16.01) i Dynamem Moskwa (21.01).

Przypomnijmy, że Raków Częstochowa po 14. rozegranych kolejkach zajmuje 2 pozycję w PKO Ekstraklasie. Czerwono-niebiescy wrócą na ligowe boiska 29 stycznia w pojedynku z Pogonią Szczecin.

Skip to content