Raków poznał potencjalnego rywala w II rundzie Ligii Konferencji Europy

Tabela/Foto. UEFA

Dzisiaj, 16 czerwca, w szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie par II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA. W wyniku losowania Raków Częstochowa poznał pierwszego przeciwnika, którym w zależności od wyniku poprzedzającego meczu będzie drużyna wicemistrzów z Litwy FK Suduva, lub brązowi medaliści rozgrywek krajowych z Łotwy Valmeria FC. Mecze II rundy rozpoczną się już 22 lipca.

Po raz pierwszy w historii czerwono-niebiescy będą mieli szansę stanąć na europejskich arenach, gdzie sprawdzą swoje umiejętności w starciu z zagranicznymi przeciwnikami. Michał Szprendałowicz, rzecznik prasowy częstochowskiej drużyny, mówi, że nastroje po losowaniu są połączeniem ekscytacji, stresu oraz radości. Przede wszystkim zaś, zakwalifikowanie się do Ligii Konferencji Europejskiej jest dla Rakowa wielka szansą, na sprawdzenie swoich umiejętności czy zaprezentowaniem się przed światem. Wreszcie to zwrócenie uwagi potencjalnych inwestorów, dzięki którym klub będzie się mógł rozwijać jeszcze szybciej.

Co natomiast z naszymi potencjalnymi przeciwnikami? Czy można już teraz powiedzieć coś o ich umiejętnościach? Czy dopiero planowane są analizy oraz budowa strategii? Jak się okazuje, z chwilą poznania potencjalnych przeciwników sztab szkoleniowy rozpoczął research. Rzecznik uspokaja, że do meczu jest jeszcze prawie miesiąc, a odpowiednia strategia zostanie na pewno przygotowana i wdrożona na czas.

Mecz finałowy Ligii Konferencji Europy rozegrany zostanie w Albanii, na stadionie Air Albania. Łącznie w całej edycji Ligi Konferencji Europy biorą udział 184 zespoły z 55 różnych federacji krajowych. Będzie to pierwsza edycja tych rozgrywek w historii. Zwycięzca finału automatycznie zakwalifikuje się do fazy grupowej Ligi Europy w kolejnym sezonie, o ile nie awansuje do rozgrywek Ligi Mistrzów dzięki krajowym sukcesom.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content