Raków przed meczami z Pogonią i Zagłębiem

Raków Częstochowa przygotowuje się do ostatnich dwóch spotkań w tym roku. Pierwsze z nich już w najbliższą środę (9 listopada) – będzie to mecz w ramach 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski, w którym na wyjeździe Raków zagra z Pogonią Szczecin. Drugie spotkanie, również na wyjeździe, to ostatnia rozgrywka czerwono-niebieskich w ramach jesiennej rundy PKO BP Ekstraklasy. Rywalem częstochowian w sobotę 12 listopada będzie KGHM Zagłębie Lubin.
O zbliżających się zmaganiach kończących tegoroczny sezon piłkarski Rakowa mówi trener Medalików Marek Papszun:
– Finiszujemy. Ostatnie dwa spotkania, wyjazdy, czyli traktujemy to jakby kompleksowo, bo krótka przerwa pomiędzy tymi spotkaniami – środa i sobota. Ważne spotkania – pierwsze pucharowe, drugie ligowe i będziemy chcieli utrzymać formę i bardzo dobrą dyspozycję i udanie zakończyć rundę, ale też rok kalendarzowy i spiąć go klamrą udanego roku.
Trener odniósł się do pytań, czy ostatni wyczyn Vladislavsa Gutkovkisa, czyli 4 bramki w meczu z Wisłą Płock, to tylko jednorazowy pokaz umiejętności, czy też „Gutek” złapał w końcu formę i na stałe zadomowi się w wyjściowej jedenastce Rakowa:
– Za wcześnie mówić o składzie, bo dopiero jesteśmy po meczu z Wisła, kolejny mecz w środę. Goimy rany, bo ten mecz trochę nas kosztował. Wierzę w to, że Gutek się odblokował i będzie regularnie strzelał bramki.
Najbliższy rywal Rakowa, czyli Pogoń Szczecin, doznał bolesnej porażki w ostatniej ligowej kolejce, ulegając na własnym stadionie Górnikowi Zabrze 1:4. Trener Papszun zdaje sobie jednak sprawę, że nie będzie to łatwe spotkanie:
– Spodziewam się dużej motywacji i bardzo dobrego przygotowania Pogoni. Grają u siebie i to jest dla nich bardzo ważny mecz pod kątem dania sobie szansy na zdobycie jakiegoś trofeum, jakiegoś osiągnięcia. Dlatego spodziewam się takiego podejścia Pogoni.
Mecz pucharowy w Szczecinie już w środę 9 listopada o godz. 17:30. Sędziował będzie Daniel Stefański. Natomiast ligowe spotkanie z KGHM Zagłębiem Lubin w ramach 17 kolejki PKO BP Ekstraklasy w sobotę 12 listopada o godz. 20.00.

Skip to content