W meczu 27. kolejki II ligi Raków Częstochowa zremisował w wyjazdowym pojedynku z Rozwojem Katowice 1:1 (0:1). Tym samym czerwono-niebiescy nie zmienili swojej pozycji w tabeli i na 7 kolejek przed końcem sezonu zajmują 2. miejsce. Jedyną bramkę dla Rakowa w tym meczu strzelił Tomas Petrasek.

Początek spotkania należał do piłkarzy Rakowa. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu Rafała Figla zakotłowało się w polu karnym, a piłkę głową do siatki skierował obrońca RKS-u Tomas Petrasek. Pomimo prowadzenia czerwono-niebiescy nie cofnęli się i nadal konstruowali groźne ataki i kontrolowali przebieg meczu. Nie przełożyło się to jednak na gole i piłkarze schodzili na przerwę przy jednobramkowym prowadzeniu. Drugą połowę z większym animuszem rozpoczęli gospodarze. Kluczowa dla meczu sytuacja wydarzyła się w 55. minucie. W polu karnym zdaniem sędziego faulował Lukas Duriska. Arbiter nie zawahał się i pokazał piłkarzowi RKS-u czerwony kartonik. Rzut karny pewnie wykorzystał Damian Kowalczyk, doprowadzając do remisu. Raków pomimo osłabienia starał się nadal atakować i szukać swoich szans. Żadnej z drużyn nie udało się jednak zdobyć gola i mecz zakończył się bramkowym remisem.

Po meczu w Katowicach czerwono-niebiescy mogą czuć pewien niedosyt, ale punkt zdobyty na trudnym terenie należy również szanować. Rozwój Katowice i Raków Częstochowa są jedynymi drużynami w II lidze, które w tym momencie nie przegrały żadnego ze swoich ostatnich 5 potyczek.

Rozwój Katowice – RKS Raków Częstochowa 1:1 (0:1)

Bramki:
0:1 – Tomas Petrasek 6.
1:1 – Damian Kowalczyk 56. (k.)

Kartki:
55′ – Lukas Duriska (czerwona)
71′ – Adam Czerkas
75′ – Sebastian Murawski