RKS Raków - Rozwój Katowice foto ZD

Piłkarze Rakowa Częstochowa w ostatnim spotkaniu rozegranym w 2016 roku pokonali na wyjeździe Wartę Poznań 1:2 (0:1). Tym samym czerwono-niebiescy przezimują jako lider II ligi z punktem przewagi na drugim w tabeli Radomiakiem Radom. Bramki dla częstochowian zdobyli Przemysław Oziębała i Rafał Figiel.

Bardzo dobrze w mecz weszli czerwono-niebiescy. Już w 9. minucie po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Przemysław Oziębała i otworzył wynik spotkania. Po stracie bramki do ataku ruszyli gospodarze. Piłkarze Warty mieli swoje szanse, ale w decydujących momentach brakowało im dokładności. Do przerwy wynik się już nie zmienił. W drugiej połowie Raków ustawił się defensywnie i wciągnął przeciwnika na własną połowę. Taka taktyka pozwalała na wyprowadzanie groźnych kontrataków. W 68. minucie koronkową akcję przeprowadził Piotr Malinowski. Przebiegł z piłką ponad połowę boiska i przytomnie odegrał piłkę przed pole karne, gdzie nadbiegał już Rafał Figiel. Pomocnik precyzyjnym strzałem w dolny róg bramki podwyższył prowadzenie czerwono-niebieskich. Chwilę później gospodarze zdołali zdobyć bramkę kontaktową. W końcówce swoje szanse miały jeszcze obydwie drużyny, ale wynik nie uległ zmianie.

Tym samym Raków Częstochowa zasłużenie prowadzi w II lidze i można uznać, że pierwsza część planu na awans została wykonana. Trzeba zwrócić uwagę na to, że czerwono-niebiescy są nie tylko efektywni, ale też efektowni i ich gra może się podobać. Miejmy tylko nadzieje, że rozbudzone apetyty częstochowskich fanów zostaną zaspokojone i na wiosnę zobaczymy Raków w podobnej lub jeszcze lepszej formie.

KKo

źródło: rksrakow.pl

Warta Poznań – RKS Raków Częstochowa 1:2 (0:1)

Bramki:
0:1 – Przemysław Oziębała 9.
0:2 – Rafał Figiel 68.
1:2 – Dominik Chromiński 70.

Składy:
Warta: Laskowski – Siwek (77. Paczyński), Ngamayama, Dejewski, Fiedosewicz, Laskowski, Chromiński, Biegański, Szynka, Kiełb (46. Spławski), Ciarkowski.
Raków: Loska – Margol, Kowalczyk (85. Siedlik, 90. Wojtyra), Figiel, Mazan, Płonka (64. Czerkas), Malinowski, Oziębała (73. Mizgała), Duriska, Kmieć, Góra.