RKS Raków w ramach 16. kolejki NICE 1 LIGI pokonał na własnym stadionie Górnik Łęczna 3:1 (1:0). Tym samym czerwono-niebiescy poprawili swoją pozycję w tabeli – w najgorszym przypadku po tej serii meczów będą się znajdować na 5. miejscu. Bramki dla Rakowa zdobyli: Karol Mondek, Paweł Piceluk i Andrzej Niewulis.

Raków wyszedł na to spotkanie mocno zmotywowany. Dzień przed spotkaniem klub oficjalnie ustosunkował się do decyzji urzędu o zabraniu czerwono-niebieskim dotacji na promocję miasta. Klub straci na tym prawie 600 tys. zł. Wszyscy chcieli poprawić sobie humory, więc mobilizację można było wyczuć jak i na trybunach, tak i na boisku. Czerwono-niebiescy dobrze weszli w mecz i od początku starali się naciskać na gości. Górnik nie dawał jednak za wygraną i kąsał Raków groźnymi kontratakami. Na przerwę to jednak częstochowianie wychodzili z przewagą jednego gola. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę dobre podanie od Aghvana Papikyana dostał Karol Mondek i wyprowadził Raków na prowadzenie.

15 minut odpoczynku lepiej zadziałało na przyjezdnych, którzy od razu po przerwie rzucili się do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 47. minucie golkipera Rakowa pokonał doświadczony Grzegorz Bonin. Czerwono-niebiescy szybko się otrząsnęli i zaczęli tworzyć spokojne ataki pozycyjne. Nie przynosiło to jednak żadnych konkretnych sytuacji bramkowych aż do końcówki spotkania. Raków po raz kolejny potwierdził swoją siłę w stałych fragmentach gry. W 87. i 91. minucie częstochowianie bardzo dobrze rozegrali rzuty rożne i ustalili wynik na 3:1.

Raków zdobył kolejne 3. punkty i potwierdza, że jego celem nie jest jedynie utrzymanie, ale być może walka o wyższe cele. Czerwono-niebiescy po tym spotkaniu zbliżyli się do czołówki i tracą tylko 4. oczka do liderującej Miedzi Legnica. Kolejny mecz Raków rozegra w Siedlcach z tamtejszą Pogonią już 12 listopada.

RKS Raków Częstochowa – Górnik Łęczna 3:1 (1:0)