RKS Raków Częstochowa zainauguruje nowy sezon

Rakow_Siarka_1

Już dziś o godz. 17 przy Limanowskiego pierwsze piłkarskie emocje sezonu 2016/2017. Raków w rundzie wstępnej Pucharu Polski podejmie Wisłę Puławy. Spotkaniu dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż Wisła była bezpośrednim rywalem czerwono-niebieskich w walce o awans w ubiegłym sezonie.

Za przygotowanie zespołu odpowiada trener Marek Papszun, który przybył do Częstochowy pod koniec rundy wiosennej. Okres przygotowawczy piłkarze Rakowa przepracowują intensywnie. Głównym punktem był ponad tygodniowy pobyt w Opalenicy. Czerwono-niebiescy rozegrali, również pięć sparingów – 2 wygrane, 2 przegrane i jeden zremisowany.

Okienko transferowe jeszcze trwa i kadra Rakowa może się jeszcze zmienić. Jak na razie działacze RKS-u nie próżnują i przy Limanowskiego pojawiło się kilku ciekawych graczy. Do czerwono-niebieskich dołączyli: Tomasz Loska, Tomasz Płonka, Patryk Szymański, Tomasz Margol, Lukas Duriska, Tomas Petrasek, Adam Czerkas i Filip Kowalczyk.

Raków i Wisła Puławy rozegrały w ostatnim sezonie dwa mecze – przy Limanowskiego zwyciężyli częstochowianie (2:1), w Puławach wygrała Wisła (1:0). W kolejnej rundzie zwycięzca tego meczu zmierzy się Chrobrym Głógów.

KKo

Skip to content