RKS Raków wygrał w Wielką Sobotę!

Piłkarze Rakowa sprawili swoim kibicom bardzo miły świąteczny prezent i w Wielką Sobotę pokonali Puszczę Niepołomice 2:1. Bramkę na wagę zwycięstwa częstochowianie strzelili w ostatniej sekundzie doliczonego czasu gry!

Zespół prowadzony przez Tomasza Tułacza grał agresywnie i wcale nie zamierzał zadowolić się remisem. W pierwszym kwadransie gry, obie drużyny stworzyły sobie sytuacje, po których mogły objąć prowadzenie.   Po jednym z rzutów wolnych dośrodkowywał Piotr Malinowski, ale przytomnie w polu karnym zachowali się obrońcy Puszczy i wybili piłkę. Chwilę później groźnie było pod bramką Rakowa. Dominik Zawadzki nie trafił jednak w piłkę po dośrodkowaniu wzdłuż linii bramkowej.  Zawodnik ten w dziewiętnastej minucie zdobył gola. Do wyrównania doprowadził Adam Czerkas, który uprzedził bramkarza rywali i głową skierował piłkę do siatki. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego dośrodkowywał Wróbel, a Tomasz Margol strzałem głową zapewnił naszej drużynie trzy punkty.

Sobotnią wygraną, częstochowianie przerwali Puszczy serię pięciu zwycięstw z rzędu, a sami odskoczyli rywalowi w tabeli już na siedem punktów.

Następny mecz czerwono – niebiescy rozegrają na wyjeździe, a ich rywalem będzie Rozwój Katowice (22. kwietnia, godz. 17).

Źródło: rksrakow.pl