Siatkarze Exact Systems Norwid w 1/16 PP postraszyli Skrę Bełchatów

Niezły mecz w 1/16 Pucharu Polski rozegrali w środę siatkarze Exact Systems Norwid. Częstochowianie prowadzili 1:0 z grającą w Plus Lidze Skrą Bełchatów, ale ostatecznie ulegli 1:3 pozostawiając jednak po sobie niezłe wrażenie.
Przed meczem 12. w tabeli Tauron 1 Ligi Exact Systems Norwid nie był faworytem w starciu z 5. w Plus Lidze PGE Skrą Bełchatów. Ale licznie zgromadzeni kibice w hali Norwida byli świadkami zaciętego spotkania. Gospodarzom nie wyszedł tylko trzeci set. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla zawodników trenera Piotra Gruszki. Exact Systems Norwid przy dopingu całej hali kibiców ograł Skrę 25:18. Ale to było wszystko, na co pozwolili utytułowani goście. Skra od drugiego seta narzuciła swój styl gry. W ataku podobał się absolwent Norwida i były zawodnik częstochowskiego klubu Mateusz Bieniek. Reprezentant Polski kończył większość swoich ataków ze środka. Skra wygrała wyrównanego drugiego seta oraz rozbiła gospodarzy w trzeciej partii. W czwartym secie siatkarze Exact Systems Norwid walczyli o wygraną i tie-breaka, ale zabrakło doświadczenie. PGE Skra wygrała 25:20, mecz 3:1 i mogła cieszyć się przed swoimi kibicami, którzy przyjechali do Częstochowy, ze zwycięstwa.
Dla siatkarzy Exatc Systems Norwid był to ostatni mecz w 2021 roku. Mimo porażki częstochowianie dostarczyli swoim kibicom przedświątecznych sporo emocji i wrażeń.

Exact Systems Norwid Częstochowa – PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:18, 21:25, 11:25, 20:25)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Długosz, Podborączyński (libero) – Biliński, Popiela, Mucha, Sługocki, Wnuk.
Skra: Łomacz, Ebadipour, Bieniek, Schulz, Kooy, Adamczyk, Milczarek (libero) – Taht, Mitić.