Siatkarze Exact Systems Norwid zdobyli 2 cenne punty z Gwardią

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa są na fali. W środę pokonali faworyzowaną Chemeko System Gwardię Wrocław 3:2 i odnieśli 10 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze!
Siatkarze Exact Systems Norwid w obecnym sezonie przegrali we Wrocławiu 0:3. Również w poprzednim sezonie nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie Gwardii. W środę wreszcie udało się, ale nie był to przypadek. W ostatnich dwóch meczach Exact Systems Norwid pokonał 3:0 lidera BBTS Bielsko Biała i to w jego hali, a w minioną sobotę częstochowianie wywieźli cenny punkt z Bydgoszczy… W środę częstochowianie zdobyli punkty z kolejnym wyżej notowanym zespołem i potwierdzili, że ostatnio są na fali.
Do meczu z Gwardią częstochowianie przystąpili bez środkowego Jarosława Muchy, a jego koledzy na rozgrzewce pokazali się w okolicznościowych koszulkach, w których wspierali swojego kolegę.
Pierwszego seta wygrali faworyzowani wrocławianie. Później kibice zobaczyli zacięty mecz. Gospodarze za wszelką cenę chcieli przełamać się w meczu z Gwardią i wygrać. Siatkarze trenera Piotra Gruszki po drugim secie wyrównali na 1:1. Po trzecim secie przegrywali 1:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim nie wypuścili swojej szansy z rąk, wygrali 15:10 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. To kolejne 2 cenne punkty dla Exact Systems Norwid.
MVP meczu został Daniel Popiela.
Co warte podkreślenia, w drużynie Gwardii zagrało dwóch siatkarzy, którzy kiedyś stanowili o sile młodzieżowych drużyn Norwida: Dawid Woch i Bartłomiej Zawalski. Klub w trakcie meczu przeprowadził też licytację piłki z autografami siatkarzy dla Szymka Noszczyńskiego. Licytację poprowadził dyrektor sportowy i trener Radosław Panas.
Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko System Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:22, 15:10)
Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Podborączyński (libero) – Kowalski, Sługocki, Łapszyński.