Siatkarze Exact Systems Norwida odnieśli 18 zwycięstwo w Tauron 1 Lidze

Siatkarze Exact Systems Norwida pokonali w sobotę w meczu Tauron 1 Ligi 3:1 Krispol Września i kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej zajmują 4. miejsce w tabeli.
Częstochowianie byli faworytem sobotniego spotkania i nie zawiedli. Gracze trenowani przez Piotra Lebiodę pamiętali o niespodziewanej porażce z walczącym o utrzymanie BAS-em Białystok i do meczu z Krispolem Września podeszli odpowiednio skoncentrowani. Po dwóch setach gospodarze prowadzili 2:0. Jedynie w trzeciej partii chwilowa dekoncentracja kosztowała ich przegranego seta. Od czwartego seta Exact Systems Norwid ponownie zaczął grać na swoim poziomie i wygrał mecz 3:1.
W ostatniej kolejce częstochowska drużyna zagra z 3. w tabeli BBTS-em Bielsko-Biała, który rundę zasadniczą na pewno zakończy na 3. miejscu. Exact Systems Norwid ma obecnie 2 punkty przewagi nad 5. Gwardią Wrocław, z którą będzie grać w pierwszej rundzie play-off.
Częstochowianie po 27 rozegranych meczach mają na koncie 18 zwycięstw i 51 punktów.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Krispol Września 3:1 (25:22, 25:19, 20:25, 25:19)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Kogut, Franczak, Kryński, Szewczyk, Usowicz, Wasilewski (libero), Mordarski (libero) – Biliński, Walczak, Kopyść.