Skra za słaba na Tychy

skalnik skra

Przygotowując się do rundy wiosennej III ligi opolsko-śląskiej piłkarze częstochowskiej Skry zmierzyli się w kolejnym meczu sparingowym z pierwszoligowym GKS-em Tychy. „Tyscy” dali drużynie Piotra Mrozka surową lekcję, efektownie zwyciężając aż 5:1. Momentami jednak gra częstochowian wyglądała całkiem nieźle i wynik nie do końca odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku.

W pierwszej połowie Przyrowskiego dwukrotnie pokonał Jakub Bąk. Tuż po przerwie gola kontaktowego dla Skrzaków zdobył Bartłomiej Rorat. Później trwała dość wyrównana walka, a o zwycięstwie ekipy Tomasza Hajty przesądziło zdecydowanie większe doświadczenie w końcówce spotkania. Mecz z rywalem występującym dwie klasy rozgrywkowe wyżej z pewnością jednak może przynieść sporo pożytku naszej drużynie.

GKS Tychy – Skra Geocarbon Częstochowa 5:1 (2:1)

1:0 – J. Bąk ’23
2:0 – J. Bąk ’28
2:1 – B. Rorat ’48
3:1 – M. Wrana ’58
4:1 – M. Mączyński ’84
5:1 – D. Nieśmiałowski ’85