Skra zaczęła od wygranej

poloniaa

Udanie weszli w rundę wiosenną piłkarze częstochowskiej Skry. W pierwszym spotkaniu ligowym pozimowej przerwie pokonali na stadionie przy ulicy Loretańskiej Polonię Łaziska Górne 1:0, rewanżując się tym samym za jesienną porażkę 0:2. Jedyną bramkę zdobył w 21. minucie pozyskany z Sarmacji Będzin Piotr Andrzejewski, dla którego był to debiut w oficjalnym meczu w barwach częstochowskiej drużyny. – Myślę, że ta dzisiejsza bramka zdobyta w pierwszym spotkaniu powinna mnie tak otworzyć strzelecko. Sparingi to całkowicie inne mecze. W lidze gra się o inną stawkę, to nie ma porównania. Pierwsza bramka? Trzeba się cieszyć. Przede wszystkim graliśmy z dużym zaangażowaniem, nie odpuszczaliśmy. Nie było dla nas straconych piłek i dzięki temu tworzyliśmy sobie dobre sytuacje pod bramką Polonii  – powiedział po meczu dla oficjalnej strony klubu.

Skra, po wygranej utrzymała piątą lokatę w tabeli. W kolejnym meczu zmierzy się na wyjeździe z czwartym Ruchem Zdzieszowice (21.03, godz. 15.00).

Skra Częstochowa – Polonia Łaziska Górne 1:0 (1:0)

1-0 P. Andrzejewski ’21