Sparing Skry z Reprezentacją Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych na remis

Remisem zakończył się mecz Skry z Reprezentacją PFA – drużyną złożoną z bezrobotnych piłkarzy, którym brytyjski związek piłkarzy organizuje przygotowania do sezonu.

Skra zaczęła w składzie z Damianem Niedojadem, nowym napastnikiem pozyskanym z Rozwoju Katowice. Na boisku było też dwóch zawodników testowanych. Anglicy na początku przeważali, Skra grała dość ostrożnie, widać też było w poczynaniach naszych piłkarzy sporo niedokładności. Goście zdobyli bramkę w 28 minucie po błędzie defensywy Skry. Potem gospodarze powoli zaczęli przejmować inicjatywę, wreszcie w 43 minucie po rajdzie prawym skrzydłem Krzysztof Napora zagrał na środek pola karnego i Kamil Zalewski skierował piłkę w długi róg bramki.

W drugiej połowie trener Paweł Ściebura posłał na boisko niemal w całości nową jedenastkę, w obronie zagrał Przemysław Mońka (drugi z pozyskanych piłkarzy z Rozwoju), na murawie było także czterech kolejnych zawodników sprawdzanych przez Skrę, do tego zobaczyliśmy kilka zmian powrotnych.

– W takiej sytuacji nie da się uniknąć pewnego zamieszania i chaosu – przyznał szkoleniowiec Skry. – Na razie jednak mamy na testach kilku piłkarzy, wszyscy są młodzieżowcami i musimy im dać szansę pokazanie się w czasie gry.

Po przerwie obie strony miały kilka sytuacji, po których mogły paść kolejne bramki, ale ostatecznie mecz skończył się remisem.

Dodajmy, że rywalami Skry nie byli amatorzy, a zawodnicy, którzy mają za sobą po kilka lat treningów w akademiach brytyjskich klubów (w tym tych największych jak Arsenal), ale na pewnym etapie kluby z nich zrezygnowały. Zabrani przez agencję menadżerską i wspierani przez brytyjską federację trenują, grają i szukają poprzez to dla siebie nowych drużyn.

Skra – Reprezentacja Angielskich Piłkarzy Niezrzeszonych 1:1 (1:1)

0:1 (28.)
1:1 – Zalewski (44.)

Skra (I połowa): Kos – Gerega, Błaszkiewicz,  zawodnik testowany, zawodnik testowany – Napora, Zalewski, Rogala, Olejnik, Niedbała – Niedojad

Skra (II połowa): Biegański – Mońka, Błaszkiewicz (75. Gerega), zawodnik testowany, Obuchowski – zawodnik testowany, Zalewski, Marek, Gołębiowski – Nocoń – zawodnik testowany oraz Żabik, zawodnik testowany

źródło: ks-skra.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content