puchar

W nadchodzącym tygodniu ruszają rozgrywki Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej. Wezmą w nich udział drużyny, związane najczęściej z zakładami pracy z Częstochowy i okolic.

Rozgrywki prowadzone przed laty, jeszcze przez Szkolny Związek Ligowy nosiły nazwę Turnieju Zakładów Pracy, w którym uczestniczyły drużyny z Częstochowy i jej okolic. Od 10 lat rywalizacja odbywa się pod pieczą MOSiR-u, pod nazwą Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej.

W tym roku spotkania na murawie będą odbywały się w poniedziałki i piątki, ale można spodziewać się meczów wyjątkowo także we wtorki czy środy.

– To wszystko zależy od wielu innych rzeczy. Na przykład od tego, kiedy gra reprezentacja, czy też kiedy odbywają się rozgrywki Ligi Mistrzów. Osoby, które uczestniczą w naszych rozgrywkach, są oczywiście też kibicami, nie chcemy więc, żeby musieli wybierać między swoim graniem, a emocjami towarzyszącymi oglądaniu chociażby meczów reprezentacji – powiedział Marcin Mazik z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W tym roku tytułu będzie broniła drużyna: „Jagiellończycy”, zeszłoroczni zwycięscy rozgrywek. Inne drużyny walczące w poprzednim roku również zagrają po raz kolejny. Pojawią się bardzo dobrzy piłkarze, o czym zapewnia Marcin Mazik:

– Co roku w naszych rozgrywkach można spotkać zawodników z przyszłością ligową. Na przykład takich, którzy grali w Rakowie Częstochowa, w najwyżej klasie rozgrywkowej, w ekstraklasie. Również piłkarzy z drużyn częstochowskich, które kontynuowały swoją karierę w niższych klasach rozgrywkowych, a teraz nie chcą „powiesić butów na kołkach”, tylko się poruszać jeszcze i aktywnie spędzić czas z kolegami.

Na uczestników czekają rozmaite nagrody, m. in. puchar dla drużyny, czy medale dla najlepszych zawodników.

Patrycja Rudzka

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content