14581498_1764931070461443_3242349713368483362_n

W sobotę, 8 października, w Legnicy miały miejsce czwarte zawody Pucharu Europy w Nordic Walking. Po etapach w Słowenii, Niemczech i Austrii, wielki finał cyklu odbył się w Polsce. Znakomicie wypadli w nim częstochowianie.

W zawodach wystąpiła dwójka reprezentantów Viking Nordic Team Częstochowa – Mariusz Reczulski i Daniel Wojtasiński. W Legnicy Mariusz zajął drugie miejsce, a Daniel trzecie w swoich kategoriach wiekowych. W klasyfikacji generalnej Pucharu Europy obaj zajęli drugie miejsca odpowiednio w kategoriach M50 i M30.

Dwie godziny później w tym samym miejscu odbyły się Mistrzostwa Europy na dystansie 5 km. Po sukcesach częstochowian w rozgrywanych wcześniej w tym roku w Niemczech, Austrii i Słowacji Mistrzostwach Europy na dłuższych dystansach (10 km, półmaraton, cross), również na najkrótszym dystansie udało się reprezentantom Viking Nordic Team uzyskać dobre wyniki.

Karol Stiller został Mistrzem Europy w kategorii M30, a Joanna Stolarska i Daniel Wojtasiński wicemistrzami Europy odpowiednio w kategoriach K-junior i M30. Jednocześnie Karol z czasem 29 min. 22s został najszybszym zawodnikiem bez podziału na kategorie.

Źródło: Viking Nordic Team