To było wielkie granie w Częstochowie! Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19 za nami!

Za nami niezwykle emocjonujący weekend, który stał pod znakiem siatkarskiej walki w Częstochowie w ramach międzynarodowego turnieju Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19!
Do Częstochowy zawitało siedem drużyn, w tym trzy polskie oraz cztery zagraniczne, które są wyróżniającymi się zespołami w swoich krajach. O miano najlepszego w częstochowskim turnieju walczyli włoska Diavoli Rosa, słowacki SŠŠ Trenčín, serbska Vojvodina Novi Sad, niemiecki VS Olympia 93 Berlin, Trefl Gdańsk, SMS Spała, KS Metro Warszawa oraz gospodarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Oprócz młodych i zdolnych siatkarzy, którzy już reprezentują swoje państwa w młodzieżowych reprezentacjach, nie brakowało dużych nazwisk na ławkach trenerskich. Zespół ze Słowacji prowadził Marek Kardoš, niegdyś zawodnik oraz szkoleniowiec AZS-u, z którym wywalczył europejski Puchar Challenge. Za drużynę z Gdańska odpowiedzialny był natomiast były reprezentant Polski, Wojciech Grzyb. Na trybunach pojawili się natomiast między innymi Łukasz Żygadło czy Robert Szczerbaniuk.
– Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że przy wsparciu partnera turnieju Tauron Dystrybucja, wielu sponsorów oraz miasta udało nam się w Częstochowie zorganizować tak silnie obsadzony turniej, który stał na bardzo wysokim poziomie. Za nami kilka tygodni ciężkiej pracy, by wszystko odbyło się zgodnie z planem, ale po opiniach trenerów naszych gości możemy stwierdzić, że wszystko się udało i z tego jesteśmy bardzo zadowoleni – komentował turniej jeden z organizatorów, Wojciech Pudo.
Pierwszego dnia zmagań każda z drużyn rozegrała trzy mecze. Łącznie byliśmy świadkami aż dwunastu spotkań, które wyłoniły najlepszą czwórkę turnieju. Każdy z meczów, bez znaczenia na wynik był rozgrywany do trzech setów. Po intensywnym dniu walki do strefy medalowej załapali się siatkarze SMS-u Spała, Trefla Gdańsk, AZS-u Częstochowa oraz włoskiego Diavoli Rosa. Po ciekawych i momentami bardzo zaciętych starciach do finału awansowały drużyny SMS-u Spała oraz włoska Diavoli Rosa. W wielkim finale 3:1 wygrała drużyna z Polski. W meczu o trzecie miejsce górą okazali się natomiast zawodnicy z Częstochowy, którzy pokonali 3:1 gdański Trefl.
Podczas Tauron Dystrybucja Volleyball Talents Cup U-19 łącznie rozegrano dwadzieścia meczów, a bardzo mocno obsadzony turniej stał na wysokim poziomie. Wszystkie zespoły zostały nagrodzone pamiątkowymi pucharami, a w każdym ze spotkań wybierany był MVP.

Wyniki końcowe:
1. SMS PZPS Spała
2. Diavoli Rosa
3. Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa
4. Trefl Gdańsk
5. KS Metro Warszawa
6. Olympia Berlin
7. Vojvodina Novi Sad
8. SŠŠ Trenčín
Głównym partnerem turnieju była Tauron Dystrybucja.

źródło: materiały organizatora

Skip to content