Trzynasta porażka z rzędu AZS-u Częstochowa

AZS Częstochowa - MKS Będzin fot. ZD

W sobotę 4 lutego w Częstochowie rozegrane zostały akademickie derby PlusLigi. Lepsi okazali się siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy pewnie zwyciężyli 0:3 (18:25, 23:25, 22:25). Akademicy z Częstochowy mieli lepsze momenty w grze, ale nie wystarczyło to do wygrania choćby seta. Tym samym podopieczni Michała Bąkiewicza przedłużyli serie ligowych porażek do 13.

Dominacja Olsztynian rozpoczęła się już od początku spotkania. Goście odskoczyli na kilka punktów i kontrolowali przebieg gry. Trener częstochowian rotował składem szukając optymalnego zestawienia, ale nie przyniosło to efektów i pierwszy set zakończył się wynikiem 18:25. Gra gospodarzy w drugim secie wyglądała już trochę lepiej. Przez większości czasu wynik oscylował w granicach remisu, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali goście, którzy zwyciężyli 23:25. Od początku ostatniej partii znów dominowali siatkarze z Olsztyna. Co prawda częstochowianie mieli zrywy i co jakiś czas odrabiali stratę, ale ostatecznie znów górą byli goście, wygrywając seta 22:25 i tym samym dopisując do swojego ligowego dorobku kolejne punkty.

AZS Częstochowa po tym spotkaniu nadal zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze z dorobkiem 10 punktów. Dodatkowo Akademicy kontynuują wstydliwą serie meczów bez zwycięstwa, która aktualnie wynosi 13. Podopieczni Michała Bąkiewicza swój ostatni ligowy pojedynek wygrali dokładnie trzy miesiące temu 5 listopada 2016r. z BBTS Bielsko-Biała.