Warchoł show i efektowne zwycięstwo Rakowa!

RAKOW NADWISLAN

Efektownym zwycięstwem 6-0 nad Nadwiślanem Góra Raków Częstochowa zakończył tegoroczne rozgrywki w II lidze piłkarskiej. Bohaterem spotkania został Damian Warchoł, zdobywca 5 bramek!

Warchoł otworzył wynik spotkania już w 5 minucie, kiedy mocnym strzałem wykończył dośrodkowanie Piotra Malinowskiego. Drugiego gola młodzieżowiec Rakowa mógł zdobyć 12 minut później, ale ale jego strzał głową obronił Loska. W 20. minucie było już 2-0. W zamieszaniu pod bramką Nadwiślana najprzytomniej zachował się Dawid Kamiński i sprytnym strzałem pokonał Loskę. Od tego momentu bramki dla Rakowa zdobywał już tylko Damian Warchoł. W 32 minucie fantastycznie uderzył lewą nogą w okienko bramki Nadwiślana. Cztery minuty później znowu po podaniu Malinowskiego uderzył mocno i celnie. W ostatniej akcji pierwszej połowy podwyższył na 5-0, dopadając do bezpańskiej piłki w polu karnym rywali. Strzelecki festiwal Warchoł zakończył w 85 minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym Nadwiślana.

Nadwiślan tylko nieznacznie zagrażał bramce Kosa. Warto odnotować tylko szansę Ogrodzkiego z 19 minuty, kiedy napastnik gości uderzył obok słupka bramki Rakowa oraz strzał Matyska w boczną siatkę z 34 minuty.

Do drużyny Rakowa powrócił w tym spotkaniu Vitinho, który pauzował przez ostatnie kilka miesięcy. Nie pokazał jednak dobrej piłki, a w notatniku sędziego zapisał się jedynie jako zawodnik ukarany dwoma żółtymi kartkami, w konsekwencji czerwoną.

Raków zakończył tegoroczne rozgrywki na 3 miejscu w ligowej tabeli, ze stratą 4 punktów do Stali Mielec i 2 oczek do Wisły Puławy.

Tekst i zdjęcie: Jacek Jarawka