Pierwsze sparingowe przetarcie Rakowa Częstochowa przed rozpoczęciem nowego sezonu PKO Ekstraklasy może napawać optymizmem. Czerwono-niebiescy wysoko pokonali niedawnych spadkowiczów PKO Ekstraklasy Koronę Kielce 5:0. Korona co prawda wystąpiła głównie juniorskim składem, ale Marek Papszun również dał pograć szerokiej kadrze. Był to jeden ze sparingów zaplanowanych przez RKS w czasie obozu w Warce.

W barwach Rakowa od pierwszej minuty miały okazję pokazać się nowe nabytki, czyli Vladislav Gutkovskis i Marcin Cebula, który notabene wystąpił przeciwko byłemu klubowi. Gutkovskis nie tylko zaliczył debiut, ale też od razu dołożył premierowe trafienie, gdy w 22. po zamieszaniu w polu karnym umieścił piłkę w siatce. Wynik do przerwy zamknął w swoim stylu, strzałem głową, Tomas Petrasek. Piłkarze schodzili do szatni przy wyniku 2:0.

W drugiej części spotkania Marek Papszun zdecydował się na zmianę całej jedenastki i desygnował nowych graczy. Między słupkami miał okazję zaprezentować się nowy golkiper czerwono-niebieskich Branislav Pindroch, który zachował czyste konto. Druga połowa dobrze rozpoczęła się dla Rakowa. Najlepszy strzelec częstochowian poprzedniego sezonu Felicio Brown Forbes już 9 minut po wejściu na boisku miał w swoim dorobku dublet. Dużą rolę przy obydwu bramkach odegrał 20-letni Ben Lederman, który już na końcu ostatniego sezonu udowadniał, że drzemie w nim potencjał. Wynik spotkania ustaliła legenda częstochowskiego Rakowa Piotr Malinowski, któremu asystował Petr Schwarz.

Kolejny sparing piłkarzy Rakowa już w najbliższą sobotę. Podopieczni Marka Papszuna zmierzą się z 4 ekipą ubiegłego sezonu, Lechią Gdańsk.

Raków Częstochowa – Korona Kielce 5:0 (2:0)

Bramki: Gutkovskis 22, Petrasek 43, Forbes 51, 54, Malinowski 77

Raków: Szumski (46. Pindroch) – Petrasek (46. Niewulis), Piątkowski, Mikołajewski, Tudor (46. Schwarz), Sapała (46. Lederman), Poletanović (46. Malinowski), Bartl (46. Kun), Tijanić (46. Musiolik), Cebula (46. Kaczmarek, 62. Bator), Gutkovskis (46. Brown Forbes)

Korona: Osobiński (46. Kozioł), Szymusik (60. Spychała), Tzimopoulos (41. Pierzchała), Kiercz (78. Seweryś), Kordas – Szelągowski (65. Sowiński), Kaczmarski (70. Jopkiewicz), Petrović (20. Poźniak), Cetnarski (60. Sewerzyński), Kiełb (70. J. Górski), Firlej (55. Lisowski)

źródło: rakow.com