XI Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów

mistrzostwa AZS

W obiektach Akademii Jana Długosza przy al. Armii Krajowej rozpoczęły się dziś (25 czerwca) XI Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów. W zawodach biorą udział przedstawiciele uczelni z całej Polski. Ogółem na listach startowych zapisanych jest ok. 50 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wagowych. Jak zaznacza prof. Wiesław Pilis z AJD, poziom zawodów jest bardzo różny:
– Mamy tutaj zawodników, którzy dopiero zaczynają przygodę ze sportem akademickim ale są też reprezentanci kraju, którzy przygotowują się do najbliższej olimpiady. Nie wiem, czy pobite zostaną jakieś rekordy kraju, życiowe na pewno. Proszę wybaczyć moją pewność siebie, ale my te zawody wygramy. Mamy tutaj w Częstochowie bardzo silny ośrodek sportowy. Jesteśmy faworytami tych mistrzostw.
Podnoszenie ciężarów nie jest już tylko męską domeną. W zawodach bierze udział ok. 20 zawodniczek. Jedną z nich jest Hanna Gronowska reprezentująca AWF Wrocław:
– Jestem pierwszy raz na mistrzostwach. Na szczęście w mojej kategorii wagowej nie ma zbyt dużej konkurencji, więc może uda się osiągnąć jakiś dobry wynik, może nawet podium.
O godz. 13.00 zaplanowano oficjalne otwarcie mistrzostw. Zawody potrwają do godziny 19.30.

ZD

Skip to content