Zacięty pojedynek Norwida z Legią

Siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa stoczyli w sobotę długi i wyrównany bój z Legią Warszawa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem siatkarzy trenera Piotra Gruszki 3:2!
Dla siatkarzy Exact Systems Norwid był to trzeci mecz w obecnym sezonie Tauron 1 Ligi. Po dwóch spotkaniach częstochowianie mieli na koncie zwycięstwo i porażkę. Dlatego w meczu z Legią podopieczni trenera Piotra Gruszki liczyli na drugie zwycięstwo i 3 punkty. Udało się wygrać, ale 1 punkt odjechał do Warszawy.
Mecz rozpoczął się zgodnie z planem i gospodarze objęli prowadzenie 1:0. Legia wyrównała po zaciętym i granym na przewagi drugim secie. Po trzeciej partii znowu prowadził Exact Systems Norwid. Ale nie udało się postawić kropki nad i. Siatkarze ze stolicy okazali się lepsi w 4. secie i siatkarze musieli wyjść walczyć w tie-breaku. W nim lepsi okazali się gospodarze i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2.
Kolejnym rywalem Exact Systems Norwida będzie spadkowicz z Plus Ligi MKS Będzin. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek. Bezpośrednią transmisję będzie można zobaczyć w tv.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Legia Warszawa 3:2 (25:22, 27:29, 25:21, 23:25, 15:9)
Exact Systems Norwid: Kowalski, Łapszyński, Zawalski, Kryński, Gibek, Usowicz, Podborączyński (libero) – Biliński, Długosz, Sługocki, Wnuk.