Zwycięstwo na inaugurację! Raków – Warta 1:0

Raków Częstochowa wygrał 1:0 z Wartą Poznań na inaugurację nowego sezonu PKO BP Ekstraklasy. Bramkę dla Medalików zdobył Vladislavs Gutkovskis w 79. minucie.
Pierwsze minuty upłynęły pod znakiem wzajemnego badania sił przez oba zespoły. W 35. minucie podaniem pomiędzy obrońcami Warty próbował zaskoczyć Ivi Lopez, ale bramkarz gości ubiegł Vladislavsa Gutkovskisa na przedpolu. Tuż przed przerwą Warta bliska była zdobycia bramki, ale strzał głową Szczepańskiego trafił w poprzeczkę.
Po zmianie stron gospodarze szukali bramki dającej prowadzenie. W 59. minucie bliski szczęścia był Ivi Lopez, a chwilę później na strzał z dystansu zdecydował się Deian Sorescu i dobijający Bogdan Racovițan również znalazł się w dogodnej sytuacji. Za każdym razem czujny w bramce był jednak Adrian Lis. Bramkarz gości obronił także strzał Vladislavsa Gutkovskisa w 63. minucie w sytuacji sam na sam i strzał głową Mateusza Wdowiaka w 65. minucie. Na pierwszą bramkę nowego sezonu musieliśmy zaczekać do 79. minuty. Precyzyjnym strzałem popisał się Vladislavs Gutkovskis i tym samym Raków objął prowadzenie. Był to jedyny bramkowy akcent tego spotkania.
O kolejne ligowe punkty Raków zagra w niedzielę, 31 lipca z PGE FKS Stalą Mielec. Natomiast już w najbliższy czwartek, 21 lipca w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA przy Limanowskiego 83 podejmie wicemistrzów Kazachstanu – FC Astana.

Raków Częstochowa – Warta Poznań 1:0 (0:0)
Bramki: Gutkovskis 79

Raków: Kovačević – Rundić, Arsenić, Racovițan, Sorescu (80. Długosz), Lederman, Papanikolaou, Tudor (67. Sturgeon), Ivi (85. Musiolik), Wdowiak (80. Kochergin), Gutkovskis (85. Piasecki)

Warta: Lis – Ivanov, Szymonowicz, Stavropoulos, Grzesik, Kopczyński, Kupczak (72. Kiełb), Matuszewski (90. Jakóbowski), Szczepański, Corryn, Mäenpää.

Żółte kartki: Tudor – Kiełb