Zwycięstwo na zakończenie obozu w Turcji! Raków – Dnipro 3:1

Raków Częstochowa wygrał 3:1 z SK Dnipro-1 w ostatnim meczu sparingowym na zgrupowaniu w Turcji. Bramki dla Medalików zdobyli Patryk Kun, Ivi López oraz Tomáš Petrášek.
Sparing z obecnym liderem ukraińskiej Premier Lihi znakomicie rozpoczął się dla Medalików, którzy już w 2. minucie po kapitalnej akcji duetu Ivi López – Patryk Kun objęli prowadzenie po bramce tego drugiego. W 25. minucie Oleksandr Nazarenko spróbował głową przelobować Kovacevicia, ale trafił w słupek. W odpowiedzi z piłką przez pół boiska popędził Vladislavs Gutkovskis, wyłożył do Iviego, a jego strzał został przyblokowany i o centymetry minął bramkę Dnipro. Po upływie dwóch kwadransów bliski szczęścia był Bartosz Nowak, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.
Niezwykle aktywny od początku spotkania był Ivi López. Hiszpan szukał swojego trafienia w drugiej połowie. W jednej z akcji znalazł sporo miejsca przed polem karnym. Uderzył mocno, ale bramkarz Dnipro popisał się ładną i skuteczną interwencją. El Magico dopiął swego w 63. minucie, zamieniając na gola rzut karny, który został podyktowany za faul na Vladislavsie Gutkovskisie. Ukraińcy dążyli do zniwelowania strat i po bramce Vyacheslava Tankovskyi’ego udało im się to w 72. minucie. Drużyna trenera Marka Papszuna szybko wróciła jednak na dwubramkowe prowadzenie. Na 11 minut przed końcem regulaminowego czasu gry piłkę uderzeniem głową skierował do bramki Tomáš Petrášek. Asystę zanotował Marcin Cebula, który centrował futbolówkę z rzutu rożnego.
Był to czwarty i ostatni sparing Medalików podczas blisko 3-tygodniowego zgrupowania w Turcji. W pierwszym meczu drużyna Medalików po bardzo dobrym występie wygrała 3:0 z mistrzem Azerbejdżanu – Qarabağ FK. W poniedziałek pokonała 4:1 z FCSB. Natomiast w czwartek zanotowała remis 3:3 z liderem słoweńskiej ekstraklasy – NK Olimpija Ljubljana.

Raków Częstochowa – SK Dnipro-1 3:1 (1:0)
Bramki: Kun 2′, Ivi 63′, Petrášek 79′ – 72′ Tankovskyi

Raków: Kovačević – Svarnas, Petrášek, Rundić, Berggren (46. Kochergin), Papanikolaou (72. Lederman), Tudor, Kun, Nowak (46. Sukiennicki – 72. Cebula), Ivi (72. Jean Carlos), Gutkovskis (72. Musiolik)

Dnipro: Kinareykin – Hayner, Gomes, Sarapiy, Svatok, Babenko, Kogut, Pikhalyonok, Nazarenko, Gutsulyak, Dovbyk
Skład Dnipro na II połowę: Walef – Loginov, Poroh, Pasich, Klymenchuk, Tankovskyi, Rubchinskyi, Pidlepenets, Tanchyk, Amash, Huculiak