Pałac zapalił się na niebiesko – zobacz zdjęcia

DSCF2334

Dzisiaj, w Wielki Czwartek 2 kwietnia, po raz kolejny obchodzimy Światowy Dzień Wiedzy na temat Autyzmu, którego celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na problemy ludzi dotkniętych autyzmem i propagowanie wiedzy o tym schorzeniu.

W Dniu Wiedzy na temat Autyzmu najważniejsze lub wyróżniające się miejskie budynki są podświetlane na niebiesko. W zeszłym roku podświetlono częstochowski Ratusz. Dziś był to Pałac Ślubów. Niektórzy zebrani przyszli w niebieskich ubraniach, inni przynajmniej akcentowali ten symbolizujący przyjaźń kolor.

Częstochowskiej akcji towarzyszył premierowy pokaz filmu pt. „Razem na niebiesko”, w którym wystąpili m.in.: Jego Ekscelencja ks. abp Metropolita Częstochowski Wacław Depo, włodarz naszego miasta Krzysztof Matyjaszczyk czy młodzież z częstochowskich szkół. Dzisiejszego wieczora zostały też rozdane Statuetki „Przyjaciela Osoby z Autyzmem”. Wydarzenia z dzisiejszego dnia oraz koncerty, które odbędą się na Placu Biegańskiego 15 kwietnia, składają się na 3. edycję akcji „Zapal się na niebiesko dla autyzmu – Częstochowa 2015”.

Nadto organizator częstochowskich obchodów, Stowarzyszenie DAJ MI CZAS wraz z Radiem Fiat i czestochowskie24.pl, przeprowadził konkurs plastyczny „Zaczaruj świat na niebiesko z kolorową plamą i kreską”, którego wyniki zostaną ogłoszone 15 kwietnia.

Krzysztof Rygalik

Skip to content