Portal informacyjny Radia Fiat – czestochowskie24.pl obchodzi w tym roku pięciolecie swojego istnienia. Pierwszy artykuł został zamieszczony na stronie 1 stycznia 2014 roku.

Do tej pory na łamach portalu redakcja opublikowała ponad 24 tysiące artykułów, informacji oraz newsów z Częstochowy i regionu. Poruszane są tematy z szerokiego spektrum zainteresowania lokalnej społeczności, takie jak: Kościół, kultura, sport, publicystyka. Nie brakuje również reportaży i wywiadów.

– Pomysł zrodził się w Łomży, gdzie byliśmy na spotkaniu dyrektorów Forów Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Tam zauważyłem, że zarówno w Łomży, jak i na Podlasiu w Siedlcach lokalne rozgłośnie katolickie mają swoje strony informacyjne. To mnie zainspirowało do stworzenia portalu o podobnym charakterze – przyznaje ks. Piotr Zaborski, dyrektor Radia Fiat.

– Nasz portal nieustannie się zmienia, jednak bazowa idea pozostaje nienaruszona. Informacje pojawiają się wtedy, kiedy rzeczywiście mają miejsce. Jeśli dzieje się coś w kulturze, Kościele lub innych miejscach ma to swoje odzwierciedlenie w Radiu oraz na portalu i w gazecie, którą wydajemy. To jest synergia – radio jest wspomagane przez portal, który pomaga nam docierać do ludzi, którzy z założenia nie słuchają radia. Podobnie radio wspiera czestochowskie24 – objaśnia Aleksandra Mieczyńska, redaktor naczelna portalu czestochowskie24.pl

Jak podkreśla ks. Piotr Zaborski, ważną częścią portalu czestochowskie24.pl jest kolumna poświęcona wydarzeniom kościelnym.

– Jeśli chodzi o kategorię „Kościół” na portalu, tutaj zawdzięczamy bardzo cenną sugestię metropolicie częstochowskiemu abp. Wacławowi Depo, który powiedział, abyśmy „nie zamykali Kościoła w Getcie”. Jeśli coś się dzieje, traktujemy Kościół jako równoprawnego partnera wydarzeń i różnych imprez. Nie szukamy informacji na siłę, jeśli coś się dzieje, to mówimy o tym jako składowej części ludzkiego życia. Kościół nie jest niczym zamkniętym, ale jest i żyje wśród ludzi.

Aleksandra Mieczyńska ma nadzieję na rozwój portalu czestochowskie24.pl. Jak zaznacza, redakcja wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców.

– Mamy pewne plany związane z tym, aby było nas bardziej widać. W dzisiejszym świecie trudno jednoznacznie rozgraniczyć jedno medium od drugiego. Nie ma czystego radia, czystej gazety, ani telewizji. Wszystkie media wzajemnie się przenikają. Stąd połączenie radia z gazetą.

Z okazji pięciolecia portalu czestochowskie24.pl w najbliższą sobotę, 4 maja o godz. 17.00 w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie przy ul. Jagiellońskiej odbędzie się gala rozdania statuetek „marka częstochowskie-lubię TO”. Gwiazdą wieczoru będzie Hanna Banaszak. Ostatnie bilety są do odebrania w redakcji Radia Fiat przy ulicy Ogrodowej.

Poniżej znajduje się link prowadzący do pierwszego artykułu opublikowanego na portalu przed pięcioma laty:

[PIERWSZY ARTYKUŁ]

BNO

Skip to content