Budowa sceny na jasnogórskich błoniach

Na Jasnej Górze trwają przygotowania do głównych uroczystości 300-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. Jednym z wydarzeń jakie towarzyszą tym obchodom ma być widowisko multimedialne „JASNA GÓRA-POLSKA KANA”. W tym celu na jasnogórskich bloniach, po stronie ulicy Wieluńskiej, powstaje scena wraz z zapleczem scenicznym. Potężna konstrukcja z dnia na dzień robi coraz większe wrażenie na przyglądających się pracom mieszkańcach Częstochowy jak i pielgrzymach. O pracach opowiada Leszek Malinkiewicz, kierownik budowy scenografii:
– Nie mamy żadnych trudności z ustawianiem sceny, mamy tylko duże przerwy, są Msze św. i musimy wtedy przerwać prace ale to wszystko jest do ogarnięcia. Sama scena ma powierzchnię 400 m2, razem z zapleczem 600 m2. Najwyższym elementem będzie dekoracja, taki portal główny z podstawowym założeniem scenograficznym imitującym ramę obrazu w kolorach czarnym i złotym.
Jak twierdzi Malinkiewicz, scena musi być gotowa na piątek rano, ponieważ wtedy mają odbywać się na niej próby artystyczne i muzyczne. Widowisko zaplanowane jest na sobotę, 26 sierpnia. Jego rozpoczęcie wyznaczono na godz. 21.00.

ZD