Częstochowski aquapark już na półmetku prac

Upalna pogoda dopisuje, dlatego częstochowianie chętnie korzystają z dostępnych kąpielisk. W perspektywie znajduje się również nowy park wodny z licznymi atrakcjami.

Niestety, mieszkańcy będą musieli jeszcze trochę na niego poczekać, ponieważ zakończenie inwestycji jest przewidywane na czerwiec 2020 roku. Mimo to obiekt przybrał już widoczne rozmiary. O szczegółach opowiada Michał Konieczny, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych:

W tej chwili trwają prace wewnątrz budynku. Budynek jest już całkowicie pokryty dachem, jest również wykonana w większej części elewacja z płyt systemowych. Montowane są niecki stalowe, jest  już zamontowana jedna duża zjeżdżalnia, trwa montaż urządzeń i instalacji. Trwają również roboty porządkujące na zewnątrz, wykonywane są parkingi.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze w przyszłym roku częstochowianie będą mogli korzystać z najnowocześniejszego tego typu obiektu w regionie. A jakie atrakcje będzie oferował nowy park wodny?

Będzie to 800 metrów kwadratowych lustra wody ze sztuczną rzeką, falą, gejzerami, jacuzzi, torami pływackimi. Będą również trzy zjeżdżalnie oraz bogato wyposażone saunarium z tężnią.

Całkowity koszt inwestycji wraz z projektem wynosi 51,5 mln zł.

AK