Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS

28 maja częstochowski ZUS zaprasza na Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który tym razem odbędzie się w budynku przy al. Niepodległości 20/22. Tegorocznym hasłem wydarzenia jest „Żyj aktywnie!”. W Polsce żyje nawet 7 mln osób z niepełnosprawnością. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. To właśnie dlatego ZUS organizuje wydarzenie, które ma zachęcić osoby z niepełnosprawnościami do rozwijania swoich talentów, poszukiwania możliwości rozwoju i aktywności zawodowej.

Na zainteresowane osoby w godz. od 9.00 do 13.00 czekać będą eksperci z ZUS, NFZ, Sanepidu, PFRON, PUP, Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności, Starostwa Powiatowego, Policji i innych instytucji oraz organizacji wspierających osoby z niepełnosprawnością. Będzie też wystawa prac warsztatów terapii zajęciowej Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Integracja” oraz kiermasz prac i występ artystyczny mieszkańców Domu Pomocy Społecznej dla Mężczyzn Niepełnosprawnych Intelektualnie.

W tym dniu eksperci ZUS i innych instytucji nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania, ale podpowiedzą, jak uzyskać dofinansowanie, pomoc i wsparcie na leczenie, rehabilitację czy dostosowanie stanowisk pracy – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać ze szkolenia z zakresu autoprezentacji, które poprowadzą eksperci Powiatowego Urzędu Pracy. Zapisy pod numerem tel. 34 368 93 16, kom. 665 090 588 lub e-mailowo paulina.grygielska@zus.pl.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Zachęcamy do odwiedzenia budynku przy al. Niepodległości 20/22 we wtorek, 28 maja i skorzystania z porad ekspertów różnych instytucji, którzy tego jednego dnia są w jednym miejscu i o jednej porze.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia dostępny jest na stronie www.zus.pl/dzienON.