dzien-dziecka-utraconego-720x479

Od jedenastu lat w Polsce organizowany jest Dzień Dziecka Utraconego. Jego inicjatorem w naszym kraju jest grupa rodziców, którzy doświadczyli tej tragedii. To właśnie w tym dniu rodzice dla upamiętnienia swoich pociech wysyłają ku niebu symboliczne „listy” w postaci baloników z imieniem swojego utraconego dziecka.

– Najczęściej Dzień Dziecka Utraconego kojarzony jest ze stratą dziecka, które się jeszcze nie narodziło. Musimy jednak pamiętać też o rodzicach, którzy swoją pociechę stracili w kilka miesięcy lub lat po jej narodzeniu. (…) Dziś na pewno w szczególny sposób w wielu miejscach wybrzmiewa modlitwa za te dzieci. Jest to chyba najistotniejsze, co możemy zrobić, aby wesprzeć tych rodziców, którzy utracili swoje dziecko. Tego dnia musimy jednak także pamiętać o tym, że ta strata wymaga wsparcia nie tylko duchowego, ale i materialnego, socjalnego czy psychologicznego, aby z tym wielkim problemem mogli się w jakiś sposób uporać – mówi Grzegorz Nienartowicz, prezes Fundacji dla Życia i Rodziny w Częstochowie, która zajmuje się pomocą rodzinom w tej trudnej sytuacji, jaką strata dziecka.

W Częstochowie wspólna modlitwa za dzieci utracone odbędzie w Sanktuarium Świętego Józefa na ul. Okrzei 41 (początek o godz. 17.15).

PB

Skip to content