Grand Prix Częstochowy

Po raz kolejny częstochowskie aleje stały się areną zmagań rowerowych, a to z racji tego, że dziś odbywa się wyścig kolarski Grand Prix Częstochowy o Puchar Prezydenta Miasta. Oprócz zawodów profesjonalistów odbywa się również wyścig amatorów, dzięki czemu każdy może pokazać swoje możliwości.

Grand Prix jest podzielone na kategorie, zależnie od poziomu uczestników i długości dystansu do pokonania: Elita Orlik (60 km), Kobiety Open (30 km), Amatorzy i Masters (10 km). Częstochowskie zmagania zliczają się do cyklu Mistrzostw Polski, dzięki czemu poziom jest naprawdę wysoki. Zawodnicy zdobywają punkty do klasyfikacji sportowej Polskiego Związku Kolarskiego, zgodnie z zasadami określonymi, przez PZKol na rok 2017.

– To już 45 edycja Grand Prix, bardzo nas cieszy, że wciąż ta impreza cieszy się sporym zainteresowaniem. Każdy może wziąć udział w naszym turnieju. Zależy nam na tym aby amatorzy również mogli się pokazać. Chodzi tu przecież o zabawę – mówi Grzegorz Gronkiewicz, jeden z organizatorów.

Wyścig dla na najkrótszym dystansie będzie poświęcony pamięci Jacka Pikorskiego, kolarza tragicznie zmarłego w wypadku pod Częstochową.

Organizatorem zawodów jest Częstochowski Kolarski Klub Sportowy „Kolejarz-Jura”. Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent miasta Częstochowy.