III Targi Szkolne Zawodowiec

W Hali Sportowej w Częstochowie odbyła się trzecia edycja Targów Szkolnych Zawodowiec.

Uczniowie mogli zapoznać się z ofertą szkół średnich z Częstochowy, porozmawiać z nauczycielami oraz z osobami uczęszczającymi do wybranych szkół średnich. Mówią Jolanta Caban i Marcin Wióra, którzy już po raz kolejny reprezentują na targach Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Częstochowie:

Jest duże zainteresowanie młodzieży z Częstochowy i regionu częstochowskiego. Gdy robiliśmy ankietę wśród klas pierwszych to okazywało się, że o naszej szkole dowiedzieli się na targach w ubiegłych latach – mówi Jolanta Caban.

Duża ilość oraz różnorodność stoisk sprawiła, że każdy uczeń mógł znaleźć coś dla siebie. Karina Stasiak, doradca zawodowy z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Częstochowie mówi o zaletach szerokiej oferty znajdującej się na targach:

Stoisk jest bardzo dużo, efekty na pewno będą. Uczniowie są zapoznawani z ofertami szkół. Jest możliwość sprawdzenia jakie są kierunki w danych szkołach. Myślę, że jest to dobry sposób, żeby uczeń mógł porozmawiać i dowiedzieć się czegoś na temat ofert, które są dostępne na rynku – podkreśla Karina Stasiak.

Uczniowie rzeczywiście chętnie podchodzili do wystawców, zadawali pytania i korzystali z atrakcji, jakie im oferowano. Duża ilość przybyłych oraz głosy na tak, mówią same za siebie:

Bardzo mi się podobają. Dużo szkół, duży wybór. Jest bardzo dużo ambitnych stoisk pomocnych w wybraniu swojej wymarzonej szkoły – mówią uczestnicy targów.

Targi trwały dwa dni, od 13 do 14 marca, a głównymi atrakcjami były m.in. pokazy mody i tańca, turniej minigolfa oraz prezentacje musztry wojskowej.

 

AK