Jaki ojciec, taki syn

Fot.: KMP w Częstochowie

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Kłomnic wpadli na trop młodego mężczyzny, który w mieszkaniu w Częstochowie posiadał dużą ilość marihuany. W ręce stróżów prawa wpadł również jego 39-letni ojciec, który także miał przy sobie nielegalne substancje.

Do zatrzymania doszło kilka dni temu.

– Przypuszczenia stróżów prawa zostały potwierdzone. W miejscu zamieszkania policjanci zastali 19-latka oraz jego 39-letniego ojca, którzy posiadali przy sobie substancje zabronione. Śledczy zabezpieczyli w sumie ponad 200 g. nielegalnych substancji. Badania przeprowadzone przez policjantów wykazały, że zabezpieczone środki to marihuana i amfetamina – mówiła asp. szt. Marta Kaczyńska z Komendy Miejskiej policji w Częstochowie.

Mężczyźni zostali zatrzymani. Sąd po zapoznaniu się z materiałami postępowania zastosował wobec 19-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenie majątkowe, natomiast wobec ojca środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za posiadanie narkotyków grozi im teraz do 10 lat więzienia.

BNO