Jesteś zabiegany? Biegnij z nami!

10 km to dystans, jaki będą mieli do pokonania uczestnicy 11 Biegu Częstochowskiego, czyli corocznej imprezy organizowanej przez Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa. Co najmniej 1400 osób weźmie udział w tegorocznej edycji biegu, który odbędzie się 6 kwietnia.

Trasę wyznaczono ulicami w ścisłym centrum miasta oraz przyległymi wokół Klasztoru Jasnogórskiego. Uczestnictwo w rywalizacji wymaga od biegaczy przygotowania zarówno jeśli chodzi o jej długość, jak i nawierzchnie, które będą pokonywane.

– Jest to wyzwanie, ale każdy początkujący biegacz da sobie z tym radę. Trasa nie jest łatwa, ale są jej pasjonaci – mówi Prezes klubu Magda Trzepizur.

Trasę ma stanowić blisko 85% asfaltu i 15% bruku. Ze względu na specyfikę samego wydarzenia uczestnicy biegu mają ograniczony czas, aby dotrzeć do mety. Chodzi o to, aby nie blokować ulic miasta przez dłuższy czas:

– Uczestnicy biegu mają 1:20 minut, żeby tę trasę pokonać. Do tej pory nie mieliśmy jednak sytuacji, żeby kogoś prosić o opuszczenie trasy. Wszyscy zazwyczaj dobiegają w porę. W tym roku mamy świetnych pacemakerów, którzy będą pomagali nie tylko rekordzistom bijącym wyśrubowane wyniki. Na końcu będziemy mieli turystyczną grupę towarzyszącą, która dopilnuje, aby wszyscy zmieścili się w limicie – dodaje.

Do biegu mogą zapisać się wszyscy chętni powyżej 17. roku życia. Start zaplanowany jest na godzinę 15:30 w alejach Najświętszej Maryi Panny.

BNO
FOTO:WWW.ZABIEGANI.CZEST.PL