Językowe kolonie Caritas

Jak co roku częstochowska Caritas podczas wakacji organizuje dla dzieci i młodzieży kolonie.

Od 10 lipca w ośrodku „Święta Puszcza” w Olsztynie przebywało około 70 dzieci, które uczestniczyły w koloniach językowych. Najmłodsze z nich miało 5 lat, a najstarsze 17. Mówi opiekun Monika Wierzbicka:

Atrakcji nie brakuje, ponieważ jest tutaj wspaniałe otoczenie. Dwa razy byliśmy w pobliżu na skałkach, w lesie. Również byliśmy na dwóch wycieczkach: do parku rozrywki koło Kielc i aqua parku w Tarnowskich Górach. Dzieci miały zorganizowany czas, dlatego nie miały, kiedy się nudzić.

A to za sprawą m.in. zajęć z języka angielskiego i włoskiego, które były codziennie prowadzone w czterech grupach. Po zajęciach na dzieci czekały kolejne atrakcje:

W godzinach przedpołudniowych i o godzinie 15.00 wychodziliśmy na dwór. Jeśli nie było ładnej pogody to wtedy były zajęcia plastyczne i gry planszowe. Po południu w niektóre dni mieliśmy Mszę św. Po kolacji zazwyczaj była dyskoteka lub wieczór filmowy, planszowy albo ognisko.

Co też potwierdzają sami uczestnicy koloni, którym podobał się czas spędzony w Świętej Puszczy, a niektórzy z nich deklarują nawet powrót w to miejsce w przyszłym roku.
17 lipca odbył się ostatni dzień koloni, podczas którego dzieciom zostały rozdane dyplomy oraz nagrody.

AK

źródło foto: Caritas Archidiecezji Częstochowskiej