Kapłańskie pielgrzymowanie przez dekanat św. Zygmunta

Za nami 10 dzień „Modlitwy serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” – wielkiej akcji modlitewnej kapłanów Kościoła częstochowskiego. W jej ramach od 16 lipca do 20 sierpnia każdego dnia w innym dekanacie księża, diakoni, klerycy i świeccy pielgrzymują pieszo od parafii do parafii modląc się i poszcząc w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych.

W środę 25 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich” rozpoczęła się od Mszy św. w parafii Świętej Rodziny. Eucharystii przewodniczył abp senior Stanisław Nowak, który również wyruszył w pielgrzymi szlak i o własnych siłach lub na wózku inwalidzkim dotarł do Kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.

Widzimy, że gdzie brakuje powołań, tam Kościół jakby zanika, burzy się kościoły, zamienia się je na meczety, na restauracje. To, co z takim trudem budowaliśmy z księżmi to kiedyś mogą zburzyć, jak się nie nawrócimy. Jeśli Polska przejmie się tym, to wstrzyma ten fatalny proces i znajdą się księża, będą powołania kapłańskie i zakonne. Ale trzeba się dużo modlić – mówi abp senior Stanisław Nowak.

W pielgrzymowaniu po dekanacie św. Zygmunta w Częstochowie wzięli udział również paulini.

Kiedy dowiedzieliśmy się, że abp Stanisław Nowak będzie w sposób heroiczny – bo tak trzeba powiedzieć – w tej modlitwie uczestniczył, a dla nas jest człowiekiem niezwykłym, ponieważ jest ojcem naszego kapłaństwa, on namaścił nas w dniu święceń kapłańskich, to nie mogło nas tu nie być. Gdy ojciec idzie w drogę, to synowie nie mogą nie pójść z nim. I dlatego jesteśmy tutaj, aby się modlić o powołania i aby ofiarować Panu Bogu jeszcze raz swoje powołanie – mówi o. Michał Legan.

Dziś pielgrzymowali również ks. prof. Marian Duda, ks. Marian Mikołajczyk, ks. Marian Wojcieszak, ks. Łukasz Sakowski, o. Tomasz Tlałka oraz kl. Kamil Cudak.

W czwartek 26 lipca „Modlitwa serc i stóp kapłańskich w intencji powołań” przejdzie przez parafie dekanatu św. Wojciecha BM, a w piątek – przez dekanat NMP Jasnogórskiej w Częstochowie.

ALM
PK